• Športovo-zábavný deň v ŠKD

• Ako by to bolo, keby si naše deti v školskom klube neužili športový deň s kopou zábavy, smiechu a radosti? Slnečné lúče nás vyhnali na multifunkčné ihrisko, kde mali deti pripravené rôzne stanovištia so športovými aktivitami. Deťom sa to veľmi páčilo, čo vidieť aj na ich usmiatych a spokojných tvárach.

• Výstavka plná farieb, vôní a vitamínov.

• Leto odovzdalo svoje žezlo Jeseni a tá ukázala svoju moc nielen v lesoch, ale aj v záhradkách. Potešila zvieratká a ľudí svojou úrodou. Deti priniesli ovocie a zeleninu a spoločne sme si z nich v našom školskom klube  urobili krásnu výstavku na dolnej chodbe 1.stupňa.Tento rok sa nám všetkým v záhradke mimoriadne darilo. Pozbierali najkrajšie a najzaujímavejšie ovocie a zeleninu a prišli sa pochváliť . Všetkým ďakujeme.

• Zlatá podkova,zlaté pero,zlatý vlas.

• Z rozprávky do rozprávky...tak sme strávili 28.9. popoludnie v škole.

Školské kolo v prednese rozprávky pre žiakov 1.stupňa bolo veselé, ale aj trochu strašidelné

Odťaté hlavy drakovi, čarodejníci, zakliate princezné sú našťastie len v rozprávkach.

Súťaže sa zúčastnili žiaci 3. a 4.ročníka.

Víťazi: 1. miesto Eliška Stejskalová III.B

2. miesto Zara Kizeková IV.A

3. miesto Samuel Mixtaj  III.A

Všetci zúčastnení žiaci si zaslúžia pochvalu za to, že sa pekne naučili dlhé a náročné texty.

• Môj farebný prírodný svet

• Stredoslovenské múzeum v Banskej Bystrici vyhlásilo výtvarnú súťaž,,Môj farebný prírodný svet".

Do súťaže sa zapojilo 19 základných škôl a samozrejme aj žiaci našej školy.

Počas leta hlasovalo o víťazovi vyše 1100 návštevníkov múzea.

S radosťou sme prijali správu, že naša žiačka III.B triedy Natália Selčanová získala 1.miesto v kategórii do 10 rokov. Jej škoricový koník vraj aj vôňou lákal hlasujúcich. Natálka si cenu bola osobne prevziať v Tihányovskom kaštieli v Banskej Bystrici.

Tešíme sa jej úspechu a nech je inšpiráciou aj pre ďalších žiakov,ktorí majú k výtvarnému umeniu blízko.

Blahoželáme!

Tr.uč. Mgr.J.Verončíková

• Potulná galéria s Erikom v školskom klube detí.

• 19. septembra ku nám prišla Potulná galéria s Erikom ( Džumelcom) a ponúkla nám koncert, výstavu a workshop na tému ,,Dezinformácie,,.Koncert bol zrealizovaný na pódiu postavenom na malom aute a deti sledovali koncert z bezprostrednej blízkosti z ihriska. Po koncerte deti zaujali tvorivé dielne, za ktoré boli odmenené malým darčekom.

• Oznam

• Riaditeľstvo Základnej školy Janka Francisciho Rimavského oznamuje, že dňa 23.09.2022 bude vyučovanie skrátené. Vyučovanie sa končí 6.vyučovacou hodinou, t.j. o 11:30 hod. Skrátené vyučovanie sa netýka školského klubu detí. ŠKD funguje bez zmeny.

Rozvrh skráteného vyučovania:

1.hodina: 8:00-8:30

2.hodina: 8:35-9:05

3.hodina: 9:15-9:45

4.hodina: 9:50-10:20

5.hodina: 10:25-10:55

6.hodina: 11:00-11:30

• Slávnostné otvorenie školského roka 2022/23

• Škola, škola, školatá,

tak už sme tu zase!

Kričia chlapci, dievčatá

až sa komín trasie.