• MALÁ FINANČNÁ AKADÉMIA S KOZMIXOM

• PROJEKT FINANČNEJ GRAMOTNOSTI PRE ŽIAKOV 3. A 4. ROČNÍKA ZŠ

Malá finančná akadémia s Kozmixom je jedinečný projekt, ktorý učiteľovi poskytuje všetky potrebné materiály na odučenie témy Finančná gramotnosť na 1. stupni ZŠ. Projekt spája aktivity v škole a doma s kreatívnou hrou „Naše mesto“ a interaktívnymi cvičeniami. Je ukážkou inovatívneho vyučovania, ktoré je pre žiakov motivujúce a zábavné.

Do projektu sme sa zapojili preto, aby sme žiakom priblížili zabezpečenie peňazí pre uspokojenie životných potrieb, finančnú zodpovednosť a prijímanie rozhodnutí. Žiaci prostredníctvom aktivít sa učili pochopiť, že práca prináša ľuďom nielen uspokojenie vlastných životných potrieb, ale aj potrieb iných ľudí. Tiež sa naučili chápať súvislosti medzi prácou, zamestnaním, príjmom v podobe peňazí a pátrali po tom, čo sú to peniaze a ako vznikli. Vlastnou prácou - aktivitami, zarábaním peňazí „HUŽIEV“ a kupovaním budov si mohli vybudovať vlastné mesto „HUŽVOCITY“.